Yatırımcılar, ABD ekonomik takviminden konut piyasası verileri ile birlikte, Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic’in konuşmasını takip edecekler.

FXStreet -

   •  Israrlı USD alım ilgisi, üst üste ikinci gününde aşağı yönlü baskıyı arttırıyor.

   •  1.3450 destek seviyesinin kararlı şekilde aşağı yönlü kırılması, aşağı yönlü hareketin devamını teyid edebilir.


GBP/USD paritesi, Çarşamba gününde istikrarlı gerilemesini sürdürdü ve önceki seansta dokunduğu yıllık dip seviyeleri yakınlarına geriledi. Parite, 1.3600 psikolojik seviyesi üzerinde momentumunu sürdürmekte defalarca başarısız olmasının ardından, Çarşamba gününde üst üste ikinci seansında negatif bir görünümle işlem görerek, ABD Dolarının yükselişinin güçlü şekilde sürmesiyle ağırlık altında kaldı.

Majör piyasa hareketi yaratacak herhangi bir ekonomik veri eksikliğinde, geniş tabanlı risk hissiyatı ve USD dinamikleri, paritenin Çarşamba günündeki hareketlerinin yönlendiricisi oldu.

Ancak parite, düşük seviyelerde direnç gösterdi ve 1.3460-50 bölgesi yakınlarında sağlam destek buldu. Dolayısıyla, paritenin yakın dönem gerilemesinin bir sonraki ayağı için pozisyonlanmadan önce, bahsedilen desteğim kararlı şekilde kırılmasını beklemek ihtiyatlı olacaktır.

Yatırımcılar, ABD ekonomik takviminden konut piyasası verileri ile birlikte, Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic’in konuşmasını takip edecekler.

GBP/USD paritesi, an itibariyle %0.7 kayıpla 1.3483 seviyesinde işlem görüyor.

GBP/USD için önemli teknik seviyeler

Destekler, 1.3450 ve 1.3400-1.3390 (yatay seviye) seviyelerinde bulunurken, 1.3500 (psikolojik seviye), 1.3515-20 bölgesi ve 1.3500-ortaları (200-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.