EUR/USD, ABD TÜFE verileri üzerine 1.1800 psikolojik seviyesine yükseliyor

FXStreet - Euro, baştaki kötümserliğini hızlıca tersine çevirdi ve EUR/USD paritesini 1.1800 psikolojik seviyesi üzerinde zirvelerine itiyor. Parite, ABD TÜFE verilerinin açıklanmasının ardından talep baskısı altında kaldı. ABD manşet Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Temmuz ayında yıllık bazda ise %1.7 seviyesinde %1.8 beklentisi altında açıklandı, çekirdek (gıda ve enerji hariç) fiyat endeksi ise son 12 ayda %1.8 seviyesinde yükseldi ve beklentileri karşıladı.

Ek olarak, manşet ve çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık bazda %0.1 seviyesinde yükseldi ve ikisi de beklentileri karşılayamadı.

ABD Dolar Endeksi, verilerin açıklanmasının ardından geri çekildi ve 93.00 alt seviyelerinde dip seviyelerini test etti, ve şu an orada tutunuyor.

Ek olarak, FOMC’den Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan ve Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari’nin konuşmaları yakından izlenecek.

EUR/USD paritesi, an itibariyle %0.40 kazanç ile 1.1819 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD için önemli teknik seviyeler

1.1818 (11 Ağustos zirve), 1.1824 (8 Ağustos zirve) ve 1.1893 (4 Ağustos zirve) seviyeleri direnç, 1.1719 (9 Ağustos dip), 1.1702 (21-günlük SMA) ve 1.1611 (26 Temmuz dip) seviyeleri parite için destek oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.