USD/CHF, ABD TÜFE sonrası kayıplarını geri izliyor, 0.96 üzerinde pozitife döndü

FXStreet - USD/CHF paritesi, Kuzey Amerika seansının erken saatlerinde hayal kırıklığı yaratan ABD tüketici enflasyonu verilerinin ABD satışları tetiklemesi ile 0.9584 seviyesinde 2-haftalık dip seviyesine geriledi. Ancak parite, rotasını kolayca tersine çevirdi ve günlük kayıplarını geri alarak gün için pozitife döndü. USD/CHF paritesi, an itibariyle %0.03 kazanç ile 0.9628 seviyesinde işlem görüyor.

Paritenin son keskin dalgalanması, USD hareketinin bir ürünü gibi görünüyor. ABD Dolar Endeksi, 93 psikolojik seviyesinin altına gerilemesinin ardından refleksif gerilemesinin büyük çoğunluğunu hızlıca toparladı. ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Temmuz ayında aylık bazda %0.1 seviyesinde gelmesiyle beklentileri karşılayamadı, USD üzerindeki negatif etkisi hızlıca kayboldu. Fed, çekirdek Kişisel Harcama Beklentisi Fiyat Endeksini, TÜFE’den ziyade birincil enflasyon ölçütü olarak kullandığı için, piyasanın bugünkü veriye etkisi sınırlı oldu.

Diğer yandan, güvenli liman talebi, CHF’nin rakipleri karşısında kuvvet kazanmasına yardımcı oldu, ancak yatırımcıların dikkatini yakalayan ABD ve Kuzey Kore arasındaki jeopolitik tansiyon üzerine yeni manşetlerin gelmemesiyle Cuma günü biraz zayıfladı görünüyor.

Bu arada Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan, bir sonraki faiz arttırımı üzerine karar vermeden önce enflasyon hedefine doğru ilerlenildiği üzerine daha fazla kanıt görmek istediğini yineledi.

USD/CHF için önemli teknik seviyeler

0.9620 (20-DMA), 0.9490 (27 Temmuz dip) ve 0.9400 (psikolojik seviye) seviyeleri destek, 0.9675 (10 Ağustos zirve), 0.9735 (9 Ağustos zirve) ve 0.9800 (psikolojik seviye) seviyeleri parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.